strona główna | mapa strony

Służba liturgiczna ołtarza

Lektorzy i ministranci są obecni od początku powstania parafii. Ich głównym zadaniem jest służba liturgiczna przy ołtarzu podczas mszy świętych i nabożeństw. Lektorzy czytają Słowo Boże, modlitwę powszechną i komentarze biblijno-liturgiczne; ministranci pomagają kapłanowi podczas sprawowania Eucharystii i nabożeństw, a także poprzez swoją postawę dopomagają wiernym w godnym przeżywaniu liturgii.

Ważną aktywnością ministrantów naszej Parafii są rozgrywki w piłce nożnej na szczeblu diecezjalnym. Pod tym względem mają oni duże osiągnięcia (zdobytych kilka pucharów).

Przewidziane są także wycieczki raz w miesiącu. Ostatnia odbyła się 27. września do Gołuchowa (okolice Kalisza). Inne planowane miejsca to: Żelazowa Wola - Brochów, Uniejów, Toruń, Kazimierz Dolny.

Spotkania odbywają się w soboty o godzinie 10:00.

Obecnie w naszej parafii jest 12 lektorów i 44 ministrantów. Zachęcamy chłopców i młodzież męską do włączenia się w naszą Służbę Liturgiczną Ołtarza. Cieszymy się z nowych lektorów i ministrantów, mając nadzieję że wspomogą nasze szeregi.

Opiekunem jest ks. Tomasz STĘPNIAK

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia internetowej strony ministrantów naszej parafii. Jest ona niezależna i nieautoryzowana, dlatego też parafia nie bierze żadnej odpowiedzialności za zamieszczone tam treści, jak też nie jest właściwym adresatem reklamacji.

www.ministranci-zyrardow-wp.pl.tl

Parafia pw. Wniebowstąpienia Pańskiego w Żyrardowie
Copyright © 2009-2022