strona główna | mapa strony

Koło Żywego Różańca

Wspólnota istnieje od początku powstania parafii. Pierwszą zelatorką była pani Genowefa Ostrowska. Od 2003 roku zelatorką tę funkcję pani Feliksa. Koło w naszej Parafii obecnie liczy 20 członkiń.

Wymiana tajemnic Różańcowych odbywa się w pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy Świętej o godz. 08.00. Wtedy jest też wsp?lnie odmawiany Różaniec w kościele. Osoby, które nie mogą się spotkać w kościele na wspólną modlitwę i wymianę tajemnic są odwiedzane w domu.

Członkinie Koła Żywego Różańca wspólnie odmawiają różaniec codziennie o godzinie 17:30. Ponadto, w pierwszą sobotę miesiąca uczestniczą w adoracji Najświętszego Sakramentu. Ich modlitwa jest ofiarowana za księży i parafian. Uczestniczą także w uroczystościach parafialnych między innymi: procesje rezurekcyjną i Bożego Ciała.

Od października 2013 r. Koło Żywego Różańca spotyka się w każdą drugą środę miesiąca na spotkaniu formacyjnym, podczas którego są omawiane i wyjaśniane obrazy biblijne odnoszące się do Matki Bożej z "Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP".

Opiekunem Koła Żywego Różańca jest ks. Adam Domański.

Parafia pw. Wniebowstąpienia Pańskiego w Żyrardowie
Copyright © 2009-2022