strona główna | mapa strony

Aktualności
15/05/2022

PIELGRZYMKA do Fatimy

21-27 września 2022 

FATIMA 105 – rocznica Objawień PORTO l PONTEVEDRA l SANTIAGO DE COMPOSTELLA - COIMBRA TOMAR - BATALHA - NAZARE - SANTAREM - SINTRA – LIZBONA

Pielgrzymka 6 – dniowa Termin: 21 – 27.09.2022 r

Koszt: 2700 zł + 450 euro

DZIEŃ 1 – Rozpoczęcie pielgrzymki. Transfer z Żyrardowa na lotnisko do Warszawy. Bezpośredni lot do Porto. Wylot: 14.50. Przybycie: 17.45. PORTO. Miasto charakterystycznie położone nad wysokimi brzegami rzeki Duoro. Zwiedzanie katedry, kościoła św. Franciszka, Mostu Luisa I oraz dzielnicy Ribeira. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

DZIEŃ 2 - Śniadanie. Przejazd do PONTEVEDRA, miejsca gdzie w 1925 roku Maryja objawiła się Siostrze Łucji. Stąd wzięło się odnowienie czci do Niepokalanego Serca NMP oraz nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca Obiadokolacja i nocleg w hotelu

DZIEŃ 3 – Śniadanie. SANTIAGO de COMPOSTELLA. Jedno z najstarszych miejsc pątniczych. Uświadczenie i pobyt w średniowiecznym opactwie z miejscem pochówku św. Jakuba. Zwiedzanie katedry oraz spacer po Starówce. Przejazd do COIMBRY. Uświadczenie dawnej stolicy Portugalii; m.in. katedry, nowego Klasztoru św. Klary oraz kaplicy SS. Karmelitanek, gdzie przebywała św. Łucja. Obiadokolacja i nocleg w hotelu. Wieczorem możliwość indywidualnego wejścia do Kaplicy Objawień MB Fatimskiej przy Sanktuarium.

DZIEŃ 4 – Śniadanie. FATIMA. Zwiedzanie wiosek Ajustrel – domów rodzinnych Łucji, Hiacynty i Franciszka oraz Valinhos – miejsca Objawień Anioła Pokoju z 1915 r. Odwiedzenie miejsc Objawień Matki Bożej oraz Bazyliki Fatimskiej. Udział w różańcu i procesji eucharystycznej. Do dyspozycji będzie również wolny czas na indywidualną modlitwę i refleksję. Obiadokolacja i nocleg w hotelu. Wieczorem możliwość indywidualnego wejścia do Kaplicy Objawień MB Fatimskiej przy Sanktuarium.

DZIEŃ 5 – Śniadanie. TOMAR. Zwiedzanie klasztoru Zakonu Chrystusa, założony przez templariuszy templariuszy. Przejazd do BATALHA. Uświadczenie zespołu klasztornego z wybitnymi przykładami architektury gotyku. Kościół wotywny, wybudowany w podzięce Matki Boskiej za pomoc i zwycięstwo w bitwie pod Aljubarrotą. Dalej - przejazd do NAZARE, gdzie znajduje się najstarsze Sanktuarium Maryjne w Portugalii. Wypoczynek nad OCEANEM ATLANTYCKIM. Powrót do Fatimy. Obiadokolacja i nocleg w hotelu. Wieczorem możliwość indywidualnego wejścia do Kaplicy Objawień MB Fatimskiej przy Sanktuarium.

DZIEŃ 6 - Śniadanie. Przed południem czas wolny w Fatimie. Przejazd do SANTAREM, miejsca Cudu Eucharystycznego z 1247 roku. Dalej SINTRA – spacer po mieście z widokiem na letnią rezydencję królów portugalskich. Przejazd do LIZBONY Zwiedzanie miasta: dzielnica Alfama, katedra, kościół św. Antoniego, Parca do Comercio, dolne miasto z Placem Rossio, pomnik Odkrywców, Wieża Betlejemska. Czas wolny w centrum. Przejazd na lotnisko.

DZIEŃ 7 - Bezpośredni lot do Polski. Wylot: 01.10. Przybycie: 06.05. Powrót autokarem do Żyrardowa. Zakończenie pielgrzymki.

Koszt: 2700 zł + 450 euro Informacje i zapisy: Ks. Adam Domański; tel. 694 477 738

Harmonogram wpłat: wpisowe: 720 zł; 1000 zł (do 15.06); 1000 zł (do 15.07). Kwota 450 euro – płatna w dniu wyjazdu. ŚWIADCZENIA: Zakwaterowanie: hotele***, pokoje 2,3 – osobowe – 5 noclegów; Transport: samolot na odcinku Warszawa – Porto oraz Lizbona – Warszawa, luksusowy autokar na miejscu; Wyżywienie: 5 śniadań i 5 obiadokolacji; Zwiedzanie: na całej trasie grupą opiekuje się pilot oraz kapłan; Ubezpieczenie: koszty leczenia, NNW (UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A., ul. Chłodna 51, 00 – 867 Warszawa); Bagaż: podręczny o wadze do 10 kg i wymiarach 40x30x20cm oraz bagaż rejestrowany do 20 kg. Loty: linie lotnicze zastrzegają sobie prawo dalszych zmian co do rozkładu i godzin lotów. TFG – W związku z powołaniem do życia w dniu 26.11.2016 Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego każdy klient Biur Podróży zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sportu i Turystyki zobowiązany jest do zapłaty kwoty: 10 zł. Składna nie jest przychodem biura. Dodatkowo płatne: 10 zł. TFP – Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 22 grudnia 2020r. w sprawie określenia wysokości składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy, wszyscy Touroperatorzy imprez turystycznych działający na polskim rynku zobowiązani są do pobierania składek na Turystyczny Fundusz Pomocowy. Kwota: 10 zł. Składka nie jest przychodem biura, tym samym nie podlega zwrotowi w momencie anulacji rezerwacji. Dodatkowo płatne: 10 zł. REGULACJE COVID – 19. Według stanu rzeczy na dzień 15.11 do wjazdu na terytorium Portugalii i Hiszpanii obowiązuje szczepienie (unijny certyfikat COVID) lub test (antygenowy – wykonany na 48 godz. p

 

Organizator Novum Travel Gdańska 13 E 89-410 Więcbork

http://novumtravel.pl/kontakt/

 

 

Parafia pw. Wniebowstąpienia Pańskiego w Żyrardowie
Copyright © 2009-2022