strona główna | mapa strony

Aktualności
27/08/2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

25 września 2022r. – 25 Niedziela Zwykła

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Witamy dziś w naszej parafii nowego pana organistę Cezarego Wycichowskiego, któremu życzymy wielu łask Bożych, wspaniałych muzycznych pomysłów i wszelkiego dobra.
 2. W najbliższą sobotę rozpoczynamy Nabożeństwa Różańcowe, które będą odprawiane codziennie o godz. 17.15. Zapraszamy do tej październikowej modlitwy Kościoła oraz do osobistej modlitwy różańcowej. (Ciekawa strona internetowa, gdzie można znaleźć wiele informacji na temat różańca   https://adonai.pl/modlitwy/?id=rozaniec&action=95
 3. Wszystkich chętnych zapraszamy na Diecezjalną Pielgrzymkę Kół Żywego Różańca do Domaniewic. Wyjazd i powrót w najbliższą sobotę (1 października). Zapisy w zakrystii i kancelarii.
 4. W pierwszą sobotę miesiąca (1.X) po Mszy Św. o godz. 18.00 Czuwanie Fatimskie, które zakończy się Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.
 5. Można zapisać się na całonocną adorację Najświętszego Sakramentu z 7 na 8 października – lista jest na stoliku, zapisy do najbliższej soboty. W niedzielę podamy informację, czy jest wystarczająca liczba chętnych.
 6. W sobotę 8 października, po wieczornej Mszy Św. planujemy procesję różańcową ulicami naszego Osiedla. Wszystkich zapraszamy, prosimy o założenie elementów odblaskowych.
 7. Na naszej parafialnej stronie internetowej (http://wniebowstapieniepanskie.zyrardow.pl/index.php) można znaleźć informacje o przygotowaniu do I Komunii Św. – (zakładka – Kancelaria – I Komunia Św.) (http://wniebowstapieniepanskie.zyrardow.pl/index.php?strona=i-komunia). Jest tam także formularz, gdzie młodzież zapisuje się, aby rozpocząć formalne przygotowanie do sakramentu bierzmowania (http://wniebowstapieniepanskie.zyrardow.pl/index.php?strona=wiadomosci-dla) (strona parafialna zakładka – Kancelaria – Bierzmowanie).
 8. Kancelaria parafialna jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 15.30 do 17.00. Aktualne ogłoszenia staramy się umieszczać na parafialnej stronie internetowej. W uroczystości i święta kościelne kancelaria nieczynna.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Tygodnik Niedziela kosztuje 10 zł. Gość Niedzielny 8 zł. Dla najmłodszych, w cenie 5 zł, jest Mały Gość Niedzielny, do bieżącego wydania dołączona jest opaska na rękę z dziesiątką różańca.
 10. W cenie 5 zł można nabywać kalendarze diecezjalne na przyszły rok. Znajdują się one na stoliku z gazetami.
 11. W dniu dzisiejszym, w parafii św. Cyryla i Metodego w Żyrardowie rozpoczynają się Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy Życia w Duchu Świętym. Początek o godz. 19.00. Jeśli potrzebujesz odnowy życia, pogłębienia wiary, przyjęcia Ducha Świętego, aby prowadził Cię ku zbawieniu, przyjdź na Spotkanie. Serdecznie Zapraszamy, Salezjanie ks. Bosko”.

Parafia pw. Wniebowstąpienia Pańskiego w Żyrardowie
Copyright © 2009-2022