strona główna | mapa strony

Aktualności
30/07/2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

14 sierpnia 2022 r. – 20 Niedziela Zwykła

 1. Jutro przypada uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. Msze Św. będą sprawowane według porządku niedzielnego. Po każdej Mszy św. poświęcenie kwiatów i ziół.
 2. Tradycyjnie – w sierpniu zachęcamy do szczególnej trzeźwości i abstynencji.
 3. W naszym modlitwach pamiętamy o pielgrzymach, którzy dziś wchodzą przed Cudowny Obraz Matki Bożej Częstochowskiej.
 4. Prezydent Miasta Żyrardowa p. Lucjan Chrzanowski zaprasza na miejskie obchody 102. rocznicy Bitwy Warszawskiej i Święta Wojska Polskiego, które rozpoczną jutro o godzinie 10:30 przed Grobem Nieznanego Żołnierza na cmentarzu miejskim. O godz. 12:00, w kościele pw. Matki Bożej Pocieszenia zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny.”
 5. Zachęcamy, aby zapisać się na całonocną adorację Najświętszego Sakramentu z 3 na 4 września (z I piątku miesiąca na I sobotę).
 6. W prasie katolickiej wiele ważnych treści: o niebie, o pielgrzymowaniu. W Niedzieli min: Jak przebaczyć po zdradzie? Wspólne życie na emeryturze. W Gościu Niedzielnym jest kolejna płyta CD z tekstem Pisma Św.
 7. Ofiary składane dziś na tacę przeznaczone są na cele inwestycyjne.
 8. W czwartek o godz. 17.00 na salce na plebanii odbędzie się spotkanie przed pielgrzymką do Fatimy, która odbędzie się w nowym terminie: tzn. od 4 do 10 września.
 9. Policja informuje, że bardzo wzmogła się aktywność złodziei i oszustów i zachęca do daleko idącej ostrożności (oszustwa przez telefon, dobre zabezpieczenie domu przed wyjazdem, etc). W gablocie jest stosowny plakat.
 10. Na stoliku z gazetami, jest lista, gdzie można złożyć swój podpis pod obywatelskim projektem ustawy w obronie chrześcijan (potrzebny jest PESEL) https://szczecin.tvp.pl/61462122/obywatelski-projekt-ustawy-w-obronie-chrzescijan
 11. Życzymy dobrego odpoczynku wakacyjnego i witamy w parafii wszystkich Gości.

 

Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć:

 1. Michał Andrzej MATUSIAK, kawaler z par. Niepokalanego Poczęcia N.M.P. w Łodzi i Ilona LIPKA, panna z par. tut. (7 i 14 sierpnia 2022)
 2. Konrad Ryszard SOCHAŃSKI, kawaler i Katarzyna PIŁOWSKA, panna, oboje z par. Św. Cyryla i Metodego w Żyrardowie (7 i 14 sierpnia 2022)

Parafia pw. Wniebowstąpienia Pańskiego w Żyrardowie
Copyright © 2009-2022